Üniversitemizden Haberler

Rektörümüz, İntörn Öğrenci Temsilcileriyle Bir Araya Geldi
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Koronavirüs ile mücadele kapsamında Üniversitemiz Hastanesinde hizmet veren farklı kliniklerde görevli intörn doktorları temsilen 5 intörn doktor ile 27 Mayıs 2020 tarihinde Senato Salonu?nda bir araya geldi.
Rektörümüzden Personelimize Ziyaret
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, 27 Mayıs 2020 tarihinde Rektörlük bünyesinde görev yapan personeli birimlerinde ziyaret etti.
Hastanemizde Yeni Bir Hizmet Daha
Aydın?da ilk kez, hastanemizde Ga-68 ile İşaretli Peptidlerle PET-CT Görüntülemesi yapılmaya başlandı.
Kalp Pili Takılan 93 Yaşındaki Hasta Sağlığına Kavuştu
Üniversitemiz Hastanesinde Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ufuk Eryılmaz ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda 93 yaşındaki hasta kalp pili takılması ile sağlığına kavuştu
Üniversitemiz En Fazla Avrupa Patent Belgesi?ne Sahip Olan Üniversiteler Arasına Girdi
Üniversitemiz, Patent Effect firmasının yayınladığı raporda en fazla Avrupa Patent Belgesi?ne sahip üniversitelerinden biri oldu.
Berber ve Kuaförlere Covid 19 Testi Yapıldı
Üniversitemiz Hastanesinde, Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli olarak berber, kuaför ve güzellik salonlarında hizmet veren personellere 20 Mayıs tarihinde Covid19 tarama testi yapılmaya başlandı.
ADÜ Haber Dergisi Covid-19 Gündemi İle Nisan Sayısı Çıktı
ADÜ Haber Dergisinin 151. sayısı (Nisan 2020) okuyucu ile buluştu. Pandemi nedeniyle online da erişebileceğiniz derdinin bu sayısında Üniversitemizde güncel haberlerin yanı sıra bu sayıya özel olarak Covid -19 salgınını biyolojik, ekonomik ve halk sağlığı açısından değerlendirdi.
Kalp Hastalarına Sıcak Uyarısı
Üniversitemiz Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Ufuk Eryılmaz, sıcak havalarda kalp hastalarının çok dikkatli olması gerektiğini söyledi.
Üniversitemizde Çevrimiçi Ölçme ve Değerlendirme Eğitimi Tamamlandı
Ülkemizde yaşanan Covid-19 Pandemisi nedeniyle; Üniversitemizde 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar dönemiyle sınırlı kalmak kaydıyla; uzaktan eğitim yolu ile yürütülecek dersler ve uygulamaların belirlenmesinin ardından gerçekleştirilen ?Çevrimiçi Ölçme ve Değerlendirme Eğitimi? tamamlandı.
Öğrenmenin Eşiğinde Uygarlığın Beşiğini Keşfediyorum/